Anna Grabowska w Polskim Radiu o stawce godzinowej

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Stawka godzinowa przy umowach zlecenia i samozatrudnieniu to jedna z propozycji zgłaszanych już od lat przez związki zawodowe. Podobnie rezygnacja z 80 proc. minimalnego wynagrodzenia w pierwszym roku pracy. Kwestie te były omawiane na antenie Polskiego Radia z udziałem Anny Grabowskiej z „Tygodnia Solidarność”.

Jak mówiła, istotna w tej sprawie jest waloryzacja płacy minimalnej. W związku z propozycją rządu w sprawie płacy minimalnej na 2017 r. w kwocie 2 tys. zł, stawka godzinowa będzie zatem wyższa niż 12 zł i wyniesie być może ok. 13 zł.

Podkreśliła też fakt, iż uzgodnienie dotyczące płacy godzinowej jest sukcesem Rady Dialogu Społecznego ponieważ zostało wypracowane przez związki zawodowe i pracodawców w zespole budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych, którym kieruje Henryk Nakonieczny z NSZZ „Solidarność”, a następnie przyjęte przez Radę.

Cała audycja do wysłuchania tutaj: http://www.polskieradio.pl/42/275/Artykul/1628507,Minimalna-stawka-godzinowa-na-umowachzleceniach-od-2017-roku-wyniesie-12-zl-Pierwsze-czytanie-w-Sejmie

AG
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz