Wniosek o ograniczenie handlu w niedzielę w Sejmie

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Solidarność handlowców złożyła w Sejmie projekt ustawy oraz wniosek o rejestrację komitetu inicjatywy obywatelskiej ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę wraz z uzasadnieniem. Pod wnioskiem potrzeba minimum 100 tys. podpisów.

Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność wyjaśnia, że marszałek Sejmu ma dwa tygodnie na zarejestrowanie komitetu, w którym jest sześćdziesiąt jeden osób. Od czasu zarejestrowania komitet będzie miał trzy miesiące na zebranie minimalnej liczby podpisów. – Jestem pewien, że uda nam się zebrać liczbę znacznie większą niż wymagane minimum – mówi w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” Alfred Bujara.

Przeciwnicy projektu ustawy alarmują, że wprowadza on całkowity zakaz handlu w niedzielę. Tymczasem szef Solidarności handlowców podkreśla, że ustawa nie zakazuje, lecz ogranicza handel: – Jest to projekt, nad którym długo pracowaliśmy, a jego założenia oparliśmy na wnioskach wyciągniętych z szerokich konsultacji. Popierają go nie tylko pracownicy, ale – co istotne – także pracodawcy. W projekcie przewidujemy kilka niedziel, w których sklepy będą otwarte, np. ostatnia niedziela przed Wielkanocą, czy ostatnia niedziela sierpnia, czyli tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Mimo że oficjalnie komitet dopiero zostanie zarejestrowany, to już z całej Polski napływają listy z podpisami. Jak zaznacza Alfred Bujara jednolite wzory druków będą udostępnione na stronie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność oraz na stronie internetowej Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń „S”.

Izabela Kozłowska


Fot.
Krajowy Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność
Komentarze:
AparatJacek*.dynamic.mm.pl
Niedziela, 2016-07-31 15:29
jak byś pracował w Niedziele
prawie wszystkie firmy mają wolne w Niedziele dlaczego moja żona i inne kobiety niemogą spędzić czasu z rodziną w Niedziele tylko jak niewolnicy usługiwać tym co dla rozrywki przyjdą sobie pochodzić po sklepie bo niemają co robić w Niedziele single i innej maści dlatego wy co wyżej piszecie to do nich chyba należycie
Aparatana*.133.93.36
Piątek, 2016-05-27 07:59
chore zakakzy
Odpuśćmy sobie to centralne zarządzanie sklepami! Knajpy i kina są czynne!
Aparatmeg*.133.93.36
Piątek, 2016-05-27 07:57
Nonsens
Praca powinna być dozwolona w handlu, skoro maja byc czynne restauracje, bary..itp., kina, parki rozrywki, to nie rozumiem dlaczego sklepy nie? Wazniejsze jest, żeby można było kupic chleb w niedzielę, niż pójść do kina czy na lody! Bezsensowne jest takie urzędowe, komunistyczne ustalanie zasad. Kto chce niech handluje, skoro sa w niedziele zyski, tzn. jest potrzeba otwierania sklepów.
AparatEdek z krainy kredek*.241.37.89
Środa, 2016-05-25 08:13
Niedziela.
Niech mi ktoś odpowie dlaczego niedziela ma być wolna dla handlowców a nie dla wszystkich gałęzi infrastruktury przemysłowej? Rozumiem szpitale, elektrownie, wojsko, straż pożarną i inne służby które muszą funkcjonować non stop, tylko że taki zakaz pracy to dyskryminacja tych innych, niezbędnych gałęzi.
Dodaj komentarz