Imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Użytkowników on-line: 41

Szukaj na stronie

Najnowszy numerEtat w prezencie od starosty

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Pracodawca, który zdecyduje się zatrudnić w pełnym wymiarze czasu pracy osobę poniżej 30. roku życia, będzie mógł przez rok otrzymywać zwrot kosztów do wysokości minimalnego wynagrodzenia. Zwrot obejmie również składki na ubezpieczenie społeczne.

Nowe narzędzie walki z wysokim bezrobociem wśród osób młodych stworzyła ustawa z 25 września 2015 roku o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Najważniejszym warunkiem, który będzie musiał spełnić pracodawca, żeby otrzymać refundację, będzie utrzymanie pracownika w zatrudnieniu na cały etat przez kolejne 12 miesięcy. Jeśli firma rozwiąże umowę o pracę, będzie musiała zwrócić wypłacone przez starostę środki, ale jeśli uczyni to skierowany na podstawie ustawy bezrobotny, na jego miejsce przyjdzie inna osoba. Jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna”, starostowie będą mogli podpisywać z pracodawcami umowy o refundację w latach 2016-2017. Część zawartych umów może trwać jeszcze w 2018 roku.

fot. M. Żegliński

www.solidarnosc.gda.pl


Komentarze:
AparatGeralt*.mt.pl
Wtorek, 2015-10-20 17:48
Dziel i rządź
To mi wygląda na dyskryminację. Tylko co wtedy, kiedy ma się 32-35 lat i prawie żadne szkolenia itp. działania urzędów pracy już nie dotyczą bo jest się za starym albo za młodym ?
To kopniak dla młodszej części (30-40 lat) aby emigrowali. Kolejna propozycja byłaby taka: dać pracę tym którzy mają wzrost powyżej 176 cm i niebieskie oczy albo np. mają
własny samochód.
Dalsze kryteria zaraz się wymyśli. Może jeszcze jakieś
refundacje/dotacje dla przyjezdnych. A mówią, że to PiS dzieli Polaków.
Aparatniesamowite*.mt.pl
Wtorek, 2015-10-20 10:53
niesamowite
Niesamowita dyskryminacja. A co, jeśli mam 32-35 lat i prawie żadne szkolenia itp. działania urzędów pracy mnie nie dotyczą bo jestem za młody ? To kolejny kopniak dla młodszej części aby emigrowali. Kolejna propozycja byłaby taka: dać pracę tym którzy mają wzrot powyżej 176 cm i niebieskie oczy. Kolejne kryteria zaraz się wymyśli. Może jeszcze jakieś refundacje dla przyjezdnych...
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…