Małe sklepy popierają inicjatywę w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Organizacje zrzeszające małe sklepy popierają inicjatywę „Wolna niedziela” - mówi Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”.

Jak zaznacza przedstawiciel Solidarności, mały polski handel na zakazie czy też ograniczeniu handlu w niedziele jedynie skorzysta. Właściciel zawsze będzie bowiem mógł stanąć za ladą swojego sklepu. Takie rozwiązanie będzie zaś, z oczywistych względów, niemożliwe w przypadku sklepów wielkopowirzchniowych, dużych galerii handlowych.

Bujara zauważa, że na listach poparcia dla obywatelskiego projektu w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę jest wielu przedstawicieli drobnego biznesu z branży handlowej. Wyjaśnia też, że Bożenna Kolba, która w telewizyjnej Debacie TVP Info 13 sierpnia br. negatywnie oceniała zakaz inicjatywę Solidarności, niemal natychmiast po programie zmieniła swoje stanowisko i nawet zadeklarowała chęć zbierania podpisów pod projektem.

„Zależy nam na tym, żeby podpisów było jak najwięcej, bo to pokazuje silne społeczne poparcie dla naszej propozycji” - wyjaśnia Alfred Bujara.

AG

fot. pixabay.com/CC0

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz