Ostatnia szansa na wyrównanie z „Rodzina 500 plus”

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Ostatni dzwonek na otrzymanie wyrównania z programu „Rodzina 500 plus”. Wnioski będą przyjmowane do 1 lipca włącznie.

Minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zachęca rodziców i opiekunów do skorzystania z możliwości otrzymania świadczenia z wyrównaniem: – 1 lipca to jest ostatni dzień, w którym można złożyć wniosek, by otrzymać świadczenie z wyrównaniem za te trzy miesiące.
 
Jeśli rodzice i opiekunowie złożą wniosek o wypłatę świadczenia po 1 lipca, wówczas je otrzymają, ale bez wyrównani, na co zwraca uwagę szefowa resortu rodziny. Podkreśla, że wnioski można składać na bieżąco, w każdym następnym miesiącu, ale termin będzie dotyczył danego miesiąca i wypłata będzie za jeden miesiąc, nie będzie z wyrównaniem.
 
Program „Rodzina 500 plus” wystartował 1 kwietnia br. Dotychczas w całej Polsce złożono ponad 2,5 mln wniosków. Ministerstwo rodziny pracy i polityki podaje, że uprawnionych jest 2,7 mln rodzin. Wniosek o przyznanie świadczenia „Rodzina 500 plus” będzie trzeba składać co roku. Jak wyjaśnia resort jest to konieczne ze względu na ew. zmianę sytuacji materialnej rodziny, a także np. ukończenie przez dzieci 18 lat. Tegoroczne decyzje obowiązują do 30 września 2017 r. W kolejnych latach prawo do świadczenia będzie ustalane na 1 rok – od 1 października do 30 września. Wnioski będzie można składać od 1 sierpnia danego roku.

IK

Fot. M. Żegliński
 
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz