Imieniny:
Beaty, Juliana, Wincentego
Użytkowników on-line: 44

Szukaj na stronie

Najnowszy numerRozmowy w Kompanii Węglowej. Lekko nie ma

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Rozmowy pomiędzy przedstawicielami zarządu oraz związkowcami z Kompanii Węglowej są kontynuowane. Zdecydowano, że powstanie specjalny zespół, który przeanalizuje w sposób szczegółowy sporne kwestie oraz wypracuje propozycje rozwiązań. Zespół powołany z inicjatywy zarządu ma otrzymać wszystkie niezbędne do tego dokumenty i opracowania.

Rozmowy dotyczą między innymi przekazanego biznesplanu Polskiej Grupy Górniczej, która na początku maja ma przejąć kopalnie Kompanii. W jego zapisach ujęty jest również poziom wynagrodzeń góników. Związki domagają się, aby średnie miesięczne wynagrodzenia w bieżącym roku nie były niższe od tych z ubiegłego roku. Przedstawiciele zarządu podkreślają, że kwestia wynagrodzeń wiąże się z biznesplanem PGG oraz oczekiwaniami inwestorów, gotowych ulokować swój kapitał w nową strukturę górniczą.

Warunkiem zaangażowania firm energetycznych w PGG jest wdrożenie działań restrukturyzacyjnych, prowadzących do rentowności wszystkich kopalni wchodzących w skład PGG w 2017 r. Spółki PGE, Energa oraz PGNiG Termika złożyły niewiążące oferty dotyczące zaangażowania kapitału i wyraziły wolę wzięcia udziału w negocjacjach w tej sprawie. Oferty te są konsekwencją działań Ministerstwa Energii, wspierającego pozyskiwanie inwestorów dla PGG. Spółki jednak uzależniły swój wkład od spełnienia wielu warunków. Według wcześniejszych informacji, wśród inwestorów zaangażowanych w PGG będzie także katowicki Węglokoks, który już w ubiegłym roku przekazał Kompanii przedpłatę na zakup rybnickich kopalń. Zostanie ona zamieniona na udziały.

Anna Szkutnik

Cały artykuł w najnowszym numerze "TS" (15/2016)  - do kupienia również w wersji cyfrowej TUTAJ

fot. pixabay.com/CC0


Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…