Imieniny:
Ludomira, Makarego, Wiliany
Użytkowników on-line: 20

Szukaj na stronie

Najnowszy numerZainteresowanie polskim rynkiem pracy wśród cudzoziemców rośnie

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Rada Rynku Pracy zebrała się na kolejne posiedzenie 23 lutego 2016 r. W obradach wzięli udział minister Elżbieta Rafalska oraz wiceminister Stanisław Szwed.

Członkowie Rady  dyskutowali o wpływie zatrudniania cudzoziemców na polski rynek pracy oraz o najbliższych zmianach prawnych w tym obszarze. Zapoznali się także z projektami zmian legislacyjnych w dziedzinie rynku pracy oraz informacją na temat działalności wojewódzkich rad rynku pracy w 2015 r.

Informację na temat zatrudniania cudzoziemców w ramach procedury oświadczeniowej przedstawiła wicedyrektor Departamentu Rynku Pracy Magdalena Sweklej. Udział cudzoziemców w polskim rynku pracy jest stosunkowo niewielki, bo wynosi ok. 1 proc. Dla porównania w UE jest to 6,6 proc. W ubiegłym roku odnotowano wzrost zainteresowania cudzoziemców pracą w Polsce. W porównaniu z rokiem 2014 wydano o ponad 50 proc. więcej zezwoleń na prace i dwukrotnie więcej oświadczeń, pozwalających na pracę do 6 miesięcy. Ponad 97 proc. takich dokumentów dotyczyło obywateli Ukrainy.

źródło:
www.mpips.gov.pl

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…