Imieniny:
Ludomira, Makarego, Wiliany
Użytkowników on-line: 24

Szukaj na stronie

Najnowszy numerKatowice. W piątek spotkanie z ministrem, w przyszłym tygodniu masówki

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Dziś w Katowicach odbyło się posiedzenia kompanijnych central związkowych. Podczas spotkania omawiano przebieg zakończonych fiaskiem rozmów z zarządem Kompanii Węglowej i wiceministrem energii Grzegorzem Tobiszowskim.

W piątek, 5 lutego w Warszawie reprezentanci górniczych central związkowych spotkają się z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim. - W naszej ocenie wypowiedzenie przez zarząd Kompanii porozumienia z 17 lipca 2015 roku jest złamaniem wcześniejszych deklaracji i obietnic składanych przez ministra energii oraz zarząd KW. Przypomnę, że to porozumienie dawało  załogom kopalń i zakładów Kompanii gwarancję zachowania warunków zatrudnienia i wynagrodzenia w nowym podmiocie, który nosi nazwę Polska Grupa Górnicza S.A. W związku z tym oczekujemy, że podczas piątkowego spotkania pan minister przedstawi nam jasne stanowisko w sprawie dalszych kroków resortu oraz zarządu Kompanii dotyczących realizacji powstania Polskiej Grupy Górniczej - powiedział po spotkaniu przewodniczący kompanijnej Solidarności Bogusław Hutek.

Przedstawiciele kompanijnych central związkowych podjęli decyzję, że we wtorek 9 lutego we wszystkich kopalniach i zakładach Kompanii Węglowej zostaną przeprowadzone masówki informacyjne dla załóg.

pod

www.solidarnosckatowice.pl
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…