Imieniny:
Jordana, Marcina, Róży
Użytkowników on-line: 13

Szukaj na stronie

Najnowszy numerSprawdzam Polityka: 100 tys. odsłon dziennie!

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Na stronę www.sprawdzampolityka.pl co godzinę wchodzi 500 nowych użytkowników. Po 6 dniach kampanii strona zanotowała ponad 600 tys. odsłon i ponad 70 tys. nowych użytkowników. To kolejna odsłona obywatelskiej kampanii społecznej prowadzonej przez NSZZ "Solidarność". W poprzedniej edycji - przy okazji eurowyborów - strona zanotowała blisko 2 mln odsłon.

Sprawdzam polityka to kampania oparta o stronę www.sprawdzampolityka.pl, na której zarejestrowane są najważniejsze z punktu widzenia związku zawodowego głosowania. Każdy z obecnych parlamentarzystów z wszystkich opcji politycznych ma swój profil, gdzie można sprawdzić jakie decyzje podejmował głosując w sprawach takich jak kodeks pracy, wiek emerytalny, obowiązek szkolny 6-latków, ustawa o zgromadzeniach, itd.
- Kampania sprawdzam polityka przebiega głównie w Internecie, bo internauci – co pokazały ostatnie wybory prezydenckie – to bardzo aktywna i świadoma grupa wyborców – podsumowuje pierwszy tydzień kampanii szef „Solidarności” Piotr Duda.

Jak pokazują statystyki strony, najwięcej wejść jest z dużych miast. Tylko pięć pierwszych (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław i Poznań) to blisko połowa wszystkich aktywności. Co istotne ponad 80 proc. to użytkownicy urządzeń mobilnych.
- To przede wszystkim elektorat PO – uważają twórcy kampanii.

Jak będzie w rzeczywistości pokaże najbliższe głosowanie, jednak już teraz widać, że internauci chcą sprawdzać polityków.

W nadchodzących wyborach o fotel posła lub senatora ubiega się ponad 8 tysięcy kandydatów. Wśród nich aż 450 dotychczasowych parlamentarzystów. Kampania potrwa do 25 października, ale strona aktywna jest przez cały czas.

ml

www.solidarnosc.org.pl

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…