Imieniny:
Jordana, Marcina, Róży
Użytkowników on-line: 10

Szukaj na stronie

Najnowszy numerPrzygotowania do strajku w PKP Cargo

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Ogólnopolski strajk w PKP Cargo rozpocznie się w październiku - taką decyzję podjęły działające w spółce związki zawodowe. 8 września doszło do kolejnego fiaska rozmów z pracodawcą. - Zarząd PKP Cargo zaprosił nas tylko po to, by podtrzymać swoją ofertę podwyżki o 110 zł netto - informuje Henryk Grymel, szef kolejarskiej Solidarności. Związki zawodowe żądają po 250 zł netto dla każdego pracownika.     

- Liczyliśmy na otwarcie ze strony zarządu PKP Cargo, bo to przecież on był inicjatorem spotkania. Otrzymując zaproszenie do rozmów mieliśmy prawo sądzić, że w obliczu protestu, który w referendum poparło większość pracowników, zarząd spółki wyjdzie z wyższymi propozycjami płacowymi. Okazało się, że pracodawca nie ma nam nic nowego do zaoferowania, niż 110 zł netto. Oznajmił też, że w ramach przyszłorocznego wzrostu płac dołoży każdemu pracownikowi do wypłaty 40 zł netto. To jakiś kiepski żart - komentuje Henryk Grymel.

8 września Krajowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy z PKP Cargo zdecydował, że bezterminowy strajk we wszystkich zakładach spółki w całej Polsce rozpocznie się w październiku. Zobowiązał też działające w PKP Cargo zakładowe organizacje związkowe do przygotowania do 25 września regulaminów strajkowych oraz zasad przeprowadzenia protestu. - Datę strajku wyznaczymy na 5 dni przed jego rozpoczęciem zgodnie z ustawą  o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. We wrześniu we wszystkich zakładach ruszamy z akcją informacyjną. Na masówkach będziemy wyjaśniać ludziom , jaki jest cel naszego strajku. To konieczne, bo mamy sygnały, że kierownictwo PKP Cargo już zaczęło wywierać na pracowników naciski, by nie brali udziału w proteście - informuje Grymel.

więcej na: www.solidarnosckatowice.pl

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…