Co trzeci Polak zmienił pracę od początku roku

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
29 procent Polaków zmieniło pracę lub zajmowane stanowisko od początku roku, wynika z badania "Monitor Rynku Pracy" prowadzonego przez Randstad. 44 procent pracowników deklaruje, że głównym powodem zmiany pracy jest poprawa jej warunków. To  najwyższy procent w skali badanych krajów Europy.
 
 
Najważniejszą przyczyną zmiany pracy było znalezienie lepszych warunków zatrudnienia - było to główną motywacją dla prawie połowy pracowników. Inne powody to m.in. osobiste pragnienie zmiany (26 procent) oraz zmiany w strukturze firmy  (26 procent).
 
Jednocześnie 37 procent zadeklarowało, że obawia się utraty pracy w najbliższym półroczu - to wzrost o 7 punktów procentowych od badania sprzed kwartału. Ryzyko utraty pracy jako duże określa 12 procent osób przy 9 procentach w poprzedniej edycji.
 
Mimo niepewności co do utrzymania pracy, aż 72 procent pracowników badanych jest przekonanych o tym, że w ciągu półrocza może znaleźć nową, podobną do obecnej pracę, a 77 procent - jakiegokolwiek zatrudnienia. Jedynie 12 procent aktywnie szuka nowego miejsca pracy; dalsze 20 procent rozgląda się mniej zobowiązująco - szuka ciekawej oferty.
 
Wśród badanych w krajach europejskich Polacy są najsilniej przekonani o tym, że nadeszły złote czasy dla pracowników w wieku 18-30 lat, o których pracodawcy będą rywalizować - wynika z raportu.
 
Monitor Rynku Pracy jest kwartalnym sondażem realizowanym w 34 krajach Europy, Azji, Australii, Ameryki Północnej i Południowej, prowadzonym w Polsce od 2010 r. w drodze ankiet on-line. Randstad ankietowało w maju i czerwcu 833 osób w wieku od 18 do 65 lat, pracujących minimum 24 godziny w tygodniu bez osób samozatrudnionych. W całym badaniu bierze udział ok. 14 tys. osób.
 
hd
www.solidarnosc.org.pl/
fot. morguefile.com
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz