Debata Info o skutkach zakazu handlu w niedziele

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Projektowi NSZZ „Solidarność” w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę poświęcony był, prowadzony przez Annę Grabowską, program „Debata Info” na antenie TVP Info z udziałem Alfreda Bujary reprezentującego NSZZ „Solidarność”, a także przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy oraz przedsiębiorców z branży handlowej.

Alfred Bujara podkreślał, że w komitecie inicjatywy ustawodawczej „Wolna Niedziela” znajdują się również przedstawiciele drobnego handlu. Przypomniał, że właśnie prowadzący małe placówki handlowe nie powinni obawiać się konsekwencji ograniczenia niedzielnego handlu, bo oni będą wówczas mogli osobiście pracować.

Natomiast reprezentanci firm handlowych opowiadali się za daniem polaków wyboru, jak chcą spędzać niedziele.

Przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy mówił o łamaniu zakazów dotyczących zatrudniania pracowników w święto oraz przestrzegał prze zmasowanymi kontrolami w sklepach 15 sierpnia. Zapewnił też, że jeśli nowe przepisy, ograniczające handel w niedziele wejdzie w życie, inspektorzy będą kontrolowali placówki handlowe także w te dni.

Anna Grabowska przytoczyła dane, według których niemal 80 proc. Polaków przyznaje się do robienia zakupów w niedziele. Przypomniała, że pracodawcy straszą zwolnieniem ok. 50 tys. pracowników po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele, a także szacują straty dla budżetu na poziomie 50 mld zł rocznie.

Alfred Bujara dowodził, że pracowników handlu już w Polsce brakuje więc zwolnień nie należy się obawiać oraz, że zakupy robimy na zapas więc także i szacunki strat są tu nieuzasadnione.

Całą Debatę Info można wysłuchań tutaj:  http://www.tvp.info/26272766/13082016-1330

AG

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz