Kulesza [K'15] o TVP: Bardziej patriotyczna, ale wciąż służy partii rządzącej

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Kulesza o TVP: Trochę bardziej patriotyczna, ale wciąż służy partii rządzącej

Prezesa Kurskiego oceniam jako skutecznego, aktywnego i niebojącego się trudnych decyzji – mówił w "Prosto w oczy" poseł klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza.

W rozmowie z Janem Piaseckim polityk odniósł się do ostatniego zamieszania z odwołaniem przez Radę Mediów Narodowych prezesa TVP Jacka Kurskiego. – To było lekkie zawirowanie polityczne – przyznał poseł Kukiz'15. Jak jednak podkreślił, nie chce spekulować na temat przyczyn tego zamieszania.

Zapytany o ocenę prezesury Jacka Kurskiego stwierdził, że jest skuteczny, aktywny i nie boi się trudnych decyzji. – Myślę, że w październiku będzie można szerzej ocenić wszystkie zmiany, jakie dokonały się w telewizji publicznej – dodał.

– Jeśli chodzi o obiektywność serwisów informacyjnych - jest trochę inaczej niż w poprzednich latach, ale dalej jest to telewizja rządowa. Może trochę bardziej patriotyczna, ale w dalszym ciągu służy partii rządzącej. Jednak dopóki ustawa o mediach tak będzie wyglądała, jak wygląda i politycy będą traktować telewizję jako tubę propagandową, tak właśnie będzie – ocenił.

Źródło: telewizjarepublika.pl
Foto: telewizjarepublika.pl
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz