Imieniny:
Gagrieli, Liwii, Leonarda
Użytkowników on-line: 19

Szukaj na stronie

Najnowszy numerUkraiński parlament rozważy rezolucję o ludobójstwie dokonanym przez Polaków

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
W ukraińskim parlamencie złożono projekt uchwały, w której mowa o ludobójstwie Ukraińców dokonanym przez Polaków – „Projekt uchwały dotyczący uszanowania ofiar ludobójstwa dokonanego przez państwo polskie w stosunku do Ukraińców w latach 1919-1951”.

Projekt złożył niezależny deputowany Ołeksij Musij. Tekst projektu nie został jeszcze udostępniony.

22 lipca polski Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą dzień 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 432, zaś 10 osób wstrzymało się od głosu.

Poseł sprawozdawca Michał Dworczyk przekonywał, że przyjęcie tej uchwały nie jest wymierzone w naród ukraiński, bo Polska nie stosuje zbiorowej odpowiedzialności. – Ta uchwałą wskazujemy na morderców i ich zbrodniczą ideologię. (...) To nie naród ukraiński, ale kilkadziesiąt tysięcy konkretnych osób dokonało tej zbrodni – wskazywał.

Do decyzji polskiego Sejmu odniósł się na swoim facebookowym profilu prezydent Ukrainy: Jest mi przykro w związku z decyzją polskiego Sejmu. Wiem, że wielu zechce wykorzystać ją dla spekulacji politycznych.


Źródło: telewizjarepublika.pl
foto:WIKIPEDIA/ DOMENA PUBLICZNA
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…