Piotr Duda: Postulaty związku z ostatnich 8 lat zrealizowane w 100 proc.

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Wczoraj na wspólnej konferencji prasowej w Bielsku Białej przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda i wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed wspólnie ocenili realizację postulatów pracowniczych przez rząd premier Beaty Szydło.

Bardzo zdecydowane stanowisko w tej sprawie zaprezentował przewodniczący „Solidarności”, który powiedział „postulaty związku zawodowego Solidarność, które przez ostatnie 8 lat rządów PO i PSL nieśliśmy na sztandarach w 100 proc. zostały zrealizowane”.

Przy tej okazji zostały wymienione: podwyżka płacy minimalnej (etatowej i godzinowej), wprowadzenie tzw. klauzuli społecznej w zamówieniach publicznych, ograniczenie okresu zawierania z pracownikami umów na czas określony, nakaz zawarcia z pracownikiem umowy przed podjęciem przez niego pracy, pozytywne stanowisko rządu do prezydenckiego projektu ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego i sprawna realizacja wspierającego rodziny z dziećmi programu 500 plus.

Piotr Duda przypomniał także, że związek oczekuje wprowadzenia do ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego stażu pracy w wysokości 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn, a także zaprezentowania przez rząd swoistej mapy drogowej podwyżek płac w sferze budżetowej (przez 8 lat rządów PO-PSL płace w tej sferze były zamrożone).(...)

Kilka dni temu Rada Ministrów przyjęła jednogłośnie stanowisko, w którym popiera obniżenie wieku emerytalnego bez żadnych dodatkowych warunków, co oznacza, że rząd pozytywnie opiniuje projekt ustawy przygotowany przez prezydenta.

W tej sytuacji nic już nie stoi na przeszkodzie, aby prezydencki projekt ustawy w tej sprawie został przyjęty przez Parlament już po przerwie wakacyjnej, przy czym jak zaznaczono w opinii rządu, powinna ona wejść w życie od 1 października 2017 roku.

Więcej na wPolityce.pl
Foto: T.Gutry
Komentarze:
Aparatwiesław*.dynamic.chello.pl
Niedziela, 2016-07-31 14:16
stażowe lata
Chciałbym aby Związek silnie naciskał na rządzących w sprawie o której poruszył internauta Marian, czyli emerytura dla osób 30 lat kobieta i 40 lat mężczyzna. Na to wiele osób czeka !!!!
AparatMarian*.eltronik.net.pl
Wtorek, 2016-07-26 17:00
staż pracy
nie wszystkie postulaty... najważniejszy dla tych co najciężej pracują figa z makiem. Widać że 35 i 40 lat pracy to dla rządzących za mało. Przy następnych wyborach to My pokażemy figę z makiem.
Dodaj komentarz