Rośnie poparcie dla premier i rządu

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
W lipcu wzrosły notowania premier Beaty Szydło. Respondenci lepiej ocenili także jej gabinet. To najlepsze notowania szefowej rządu.
 
W stosunku do czerwcowego badania o 4 punkty procentowe (do 45 proc.) zwiększyła się liczba osób wyrażających zadowolenie z faktu, że na czele rządu stoi Beata Szydło. W ostatnim badaniu CBOS liczba osób niezadowolonych z urzędującej premier spadła o 4 punkty procentowe do 37 proc. 
 
Szefowa rządu może liczyć na poparcie wśród niemalże wszystkich zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Prawicy Rzeczypospolitej, których 92 proc. wyraża zadowolenie z premier Szydło. Więcej niż połowa sympatyków Kukiz’15 (56 proc.) również popiera Beatę Szydło. Z kolei zdecydowana większość wyborów Platformy Obywatelskiej (68 proc.) i Nowoczesnej (84 proc.) nie są zadowoleni z szefowej rządu.
 
W lipcu notowania rządu wzrosły o jeden punkt procentowy do poziomu 37 proc. Wśród respondentów 30 proc. stanowili przeciwnicy gabinetu Szydło. Liczba ta spadła o dwa punkty procentowe.

IK

Fot. P. Tracz/KPRM
 
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz