Zmiany w Telewizji Polskiej. Jan Pawlicki nie jest już szefem TVP1

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Dotychczasowy dyrektor TVP 1 Jan Pawlicki przestał od piątku pełnić swoją funkcję. Razem z Wojciechem Hoflikiem objęli stanowisko pełnomocników zarządu ds. utworzenia Agencji Kreacji Filmów i Seriali. Będą odpowiadać za produkcję własną Telewizji Polskiej – podaje portal wirtualnemedia.pl.

O tej zmianie mówiło się już od kilku tygodni, ale TVP konsekwentnie zaprzeczała. Teraz portal wirtualnemedia.pl informuje, że Pawlicki awansował na pełnomocnika zarządu do spraw wewnętrznej produkcji filmowej i serialowej. Do jego zadań będzie należeć powołanie Agencji Kreacji Filmów i Seriali oraz realizacja wewnętrznych projektów telewizyjnych i filmowych. "Nowe kierownictwo TVP eliminuje słabości organizacyjne dotychczasowej struktury spółki, która była przystawką i witryną dla produkcji zewnętrznej, i wprowadza zmiany organizacyjne oraz personalne. Ich cel jest jasny: przywrócić kreację i produkcję do TVP" – wyjaśnia centrum informacji TVP.

Przypomnijmy, że na początku lipca zarząd TVP odwołał również szefa TVP2 Macieja Chmiela, który objął stanowisko zastępcy dyrektora biura handlu i jest odpowiedzialny za koprodukcje Telewizji Polskiej z BBC.

Źródło: Telewizja Republika
Foto: T.Gutry
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz