"Solidarność" potępia zamach terrorystyczny we Francji

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
"Pozostajemy w głębokim szoku w związku z wydarzeniami w Nicei"- napisał Bogdan Biś, zastępca przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność" w liście przekazanym na ręce francuskich związków zawodowych. Jednocześnie podkreślił, że Związek zdecydowanie potępia zamach terrorystyczny we Francji, jak również każdy inny.
 
"Solidarnośc" przeciwstawia się terroryzmowi. "Nie zgadzamy się na przemoc w żadnej formie" - pisze lider Związku, dodając, że nic nie jest w stanie usprawiedliwić barbarzyńskiego zamachu, w którym giną niewinni ludzie. Wolność jest podstawowym prawem każdego człowieka.  
 
Cała "Solidarność" składa z głębi serca płynące kondolencje i wyrazy szczerego współczucia rodzinom i przyjaciołom ofiar zamachu w Nicei. "Nasze myśli i modlitwy są dzisiaj z Francuzami"- zapewnia Biś.
 
List został skierowany do zwiazkowców z CFDT, CFTC, CGT, FO oraz UIR-CFDT.
 
Do ataku doszło w Nicei podczas obchodów święta Dnia Bastylii. Rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum zebrany na Promenadzie Anglików. Kierowca strzelał do ludzi. Francuska policja informuje o 80 zabitych i ponad 130 rannych. Wiele spośród ofiar to dzieci.  

red. hd

www.solidarnosc.org.pl/
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz