Topnieje liczba zwolenników KOD-u

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Maleje liczba zwolenników Komitetu Obrony Demokracji. Od początku roku ich liczba zmalała o 6 punktów procentowych. 
 
CBOS opublikował wyniki badania „Aktualne problemy i wydarzenia”, z których wynika, że liczba popierających działania KOD zmniejszyła się do 40 proc. W tym samym czasie wzrosła liczba popierających rząd Beaty Szydło.
Z badań wynika, że 39 proc. respondentów oceniło działania KOD jako negatywne. Oznacza to wzrost jego przeciwników o 7 punktów procentowych. Negatywny stosunek do władz wyraziło 44 proc. ankietowanych. Liczba ta jest o 1 punkt proc. mniejsza niż poprzednio. 
 
Od czego zależy poparcie dla KODu? Według CBOS wpływ na niego ma orientacja polityczna oraz światopoglądowa. Za Komitetem Obrony Demokracji opowiada się 68 proc. respondentów utożsamiających się z lewicą oraz połowa deklarujących centrowe poglądy polityczne. 61 proc. ankietowanych deklarujących prawicową orientację polityczną nie utożsamia się z KOD-em. Blisko połowa respondentów (49 proc.), która nie uczestniczy w praktykach religijnych i 51 proc. praktykujących sporadycznie deklaruje poparcie dla KOD. Najwięcej przeciwników Komitet ma wśród osób najbardziej religijnych – 73 proc. 
 
Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono w dniach 2-9czerwca br. metodą wywiadów bezpośrednich. Wzięła w niej udział reprezentatywna próba ponad 1000 osób dorosłych z całej Polski.

IK

Fot. Youtube.com
Komentarze:
AparatBaca*.dip0.t-ipconnect.de
Wtorek, 2016-07-12 17:34
..nie wierzcie ..to jino zwod uszami...jak ino ci ze psl..no 24% z lostatnich wyborow ...wiejskich..wyskocza nie kontrolowani juzas...ho ho..ho.to bydzie
hey
Dodaj komentarz