Imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Użytkowników on-line: 6

Szukaj na stronie

Najnowszy numerPowołany przez marszałka Kuchcińskiego zespół d/s TK zakończył pracę

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Biuro prasowe Sejmu wydało komunikat, w którym poinformowano, że powołany przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego zespół ds. problematyki Trybunału Konstytucyjnego zebrał się w piątek na ostatnim posiedzeniu i zakończył swoją "zasadniczą merytoryczną pracę".

"Zespół zdołał uzgodnić w trybie konsensualnym zasadniczo wszystkie dyskutowane kwestie merytoryczne oraz odniósł się do zgłoszonych na piśmie przez członków zespołu uwag, poprawek i propozycji zmian, uwzględniając większość z nich. Tym samym, swą zasadniczą pracę merytoryczną zespół uważa za zakończoną i w związku z tym stwierdza, iż nie widzi potrzeby wyznaczania kolejnych jego posiedzeń" – czytamy w komunikacie.

Spośród członków zespołu wyłoniono Komisję Redakcyjną, która ma sporządzić ostateczną wersję raportu i uwzględnić wszystkie zaproponowane wcześniej zmiany. W skład Komisji wchodzą: prof. dr hab. Anna Łabno, prof. dr hab. Bogusław Banaszak, i prof. UKSW dr hab. Bogumił Szmulik. Koordynatorem Komisji został dr Wojciech Arndt.

Po zredagowaniu przez Komisję Redakcyjną finalnej wersji raportu, a następnie jego przyjęciu i podpisaniu przez członków zespołu ekspertów ds. problematyki Trybunału Konstytucyjnego, dokument ma zostać niezwłocznie przekazany na ręce Marszałka Sejmu i podany do wiadomości publicznej.

Źródło: Telewizja Republika
Foto: Telewizja Republika
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…