Związkowcy w Amazon: Podzielcie się odsetkami od gigantycznego zysku!

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
O tym, że tylko solidarne, transgraniczne działanie organizacji związkowych może przynieść efekty, mówili m.in. związkowcy zebrani 2 maja pod centrum logistycznym firmy Amazon pod Wrocławiem. Niemal setka związkowców z NSZZ „S” i niemieckiego ver.di domagała się dialogu i lepszych warunków pracy i płacy dla załogi.

O potrzebie takich rozmów mówili podczas pikiety m.in. Grzegorz Cisoń, przewodniczący zakładowej „S”, i Alfred Bujara, szef Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń. Z kolei Kazimierz Kimso, przewodniczący dolnośląskiej „S”, dziękował niemieckim kolegom za przybycie oraz z uznaniem wypowiedział się o ich akcji strajkowej. Na 18 maja planowane jest spotkanie przedstawicieli zakładowej „S” z zarządem firmy.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu zarząd wypowiedział porozumienie o współpracy z zakładową Solidarnością. Jednak spotkanie z przedstawicielami zarządu, do jakiego doszło 28 kwietnia, zdaniem związkowców może oznaczać, że pojawiła się szansa na prawdziwy, a nie pozorowany dialog. Czy tak się stanie, okaże się podczas kolejnego spotkania, 18 maja.

Przed budynkiem firmy przewodniczący zakładowej „S” mówił o nadziei na to, że wspólnymi siłami uda się doprowadzić do spełnienia postulatów reprezentantów załogi. - Liczę, że uda się doprowadzić do podpisania nowego porozumienia o funkcjonowaniu związku zawodowego w firmie – wierzy Grzegorz Cisoń.

Marcin Raczkowski

fot. autor

Cały artykuł w najnowszym numerze "TS" (20/2016)  - do kupienia również w wersji cyfrowej
 TUTAJ


Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz