Porozumienie w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku: wynagrodzenie o 100 zł w górę

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
15 kwietnia organizacje związkowe działające w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku podpisały porozumienie płacowe z dyrekcją placówki. Zgodnie jego zapisami wynagrodzenia zasadnicze całej załogi wzrosną o 100 zł brutto. Dla wszystkich grup zawodowych z wyjątkiem pielęgniarek będą to pierwsze podwyżki płac od pięciu lat.
 
Jak informuje Małgorzata Heise, przewodnicząca Solidarności w szpitalu, wyższe wypłaty za kwiecień wraz z wyrównaniem za okres od 1 stycznia do 31 marca tego roku wpłyną na konta załogi do 10 maja. - Jako Solidarność od początku rozmów domagaliśmy się, żeby podwyżka została doliczona do wynagrodzenia zasadniczego, co umożliwi wzrost pozostałych składników pensji – podkreśla.
 
Organizacjom związkowym udało się też wynegocjować wypłatę świadczenia w wysokości 100 zł brutto w ramach tzw. wczasów pod gruszą z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. - Nie jest wysoka kwota, ale dla pracowników naszego szpitala ważna jest każda złotówka, która może zasilić domowy budżet. Podobnie jak w całej służbie zdrowia zarobki wielu grup zawodowych wciąż są bardzo niskie – dodaje przewodnicząca.
 
W szpitalu zatrudnionych jest ok. 600 pracowników.

fot. T. Gutry

www.solidarnosckatowice.pl
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz