Imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Użytkowników on-line: 5

Szukaj na stronie

Najnowszy numerPrezydent w USA. "To część przygotowań do szczytu NATO w Warszawie"

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Prezydent Andrzej Duda wyjechał wczoraj na Szczyt Bezpieczeństwa Nuklearnego w Waszyngtonie. W bardzo intensywnym planie wizyty w stolicy USA włączone jest m.in. spotkanie z amerykańską Polonią.
 
W planach na dziś prezydent ma między innymi wystąpienie w National Press Club oraz German Marshall Fund – ośrodkami analitycznymi, pierwszy zajmuje się branżą medialną, drugi ma na celu wzmacnianie więzi pomiędzy państwami NATO. Prezydent Andrzej Duda spotka się również z amerykańską Polonią – zaplanowane jest oddzielne przyjęcie głowy państwa przez reprezentantów młodego pokolenia Polonii.

Dzień jutrzejszy, czwartek 31. marca, będzie przeznaczony na wizyty oficjalne – prezydent odwiedzi amerykański Kapitol, będzie brał też udział w uroczystym obiedzie wydanym przez Baracka Obamę w Białym Domu. Zaplanowana jest też wizyta w Instytucie Polityki Światowej oraz Bibliotece Kongresu USA.

W piątek Zwierzchnik Sił Zbrojnych będzie uczestniczył już bezpośrednio w spotkaniach w ramach Szczytu Nuklearnego. Weźmie udział w sesji plenarnej, spotka się z prezydentem Turcji, Gruzji, Ukrainy oraz Szwajcarii.

– To wszystko łączy się w pakiet, który składa się na przygotowania do szczytu NATO w Warszawie, tak żeby zakończył się on sukcesem, podjęciem istotnych decyzji dotyczących wzmocnienia bezpieczeństwa całego sojuszu, w tym jego wschodniej flanki – mówił w prezentacji opublikowanej przez Kancelarię Prezydenta na Youtube minister Krzysztof Szczerski, zajmujący się w Kancelarii Prezydenta sprawami zagranicznymi.

fot. www.prezydent.pl

telewizjarepublika.pl

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…