Imieniny:
Jordana, Marcina, Róży
Użytkowników on-line: 5

Szukaj na stronie

Najnowszy numerPiotr Duda: Do walki z terroryzmem potrzebne jest całe społeczeństwo

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

- Same służby nie wystarczą. Do walki z terroryzmem potrzebne jest całe społeczeństwo, które musi informować o wszystkich podejrzanych sytuacjach – powiedział Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność” po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy pod Konsulatem Belgii w Gdyni. Wcześniej Metropolita Gdański Abp. Sławoj Leszek Głódź wspólnie z członkami Prezydium KK odmówił krótką modlitwę za ofiary zamachów w Brukseli.

Członkowie Prezydium Komisji Krajowej wraz z Metropolitą Gdańskim oddali dzisiaj hołd ofiarom zamachów w Brukseli przed siedzibą Konsulatu Belgii w Gdyni. Złożyli kwiaty i zapalili znicze, a Ksiądz Arcybiskup poprowadził krótką modlitwę.

- W Brukseli przebywa wielu naszych pracowników. Niepokoimy się o ich bezpieczeństwo – powiedział do obecnych dziennikarzy Piotr Duda. Na pytanie czy wierzy w zapewnienia o braku zagrożenia w Polsce powiedział, że same służby nie wystarczą.

- Musimy jako państwo być jak Izrael. Tam każdy obywatel jest służbami specjalnymi i bardzo pilnuje swojego bezpieczeństwa informując służby o zagrożeniach. Tu nie chodzi o donosicielstwo, ale właśnie o informowanie – powiedział.

Jego Ekscelencja odpowiadając na pytania dziennikarzy odniósł się do kwestii bezpieczeństwa podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Polsce w lipcu tego roku.

- Z poziomu Archidiecezji Gdańskiej wszystkie przygotowania idą bardzo dobrze, ale wiem, że z poziomu centralnego też nie ma sygnałów o zagrożeniach.

Według oficjalnych informacji w zamachach na brukselskim lotniku i metrze zginęły 34 osoby, a stokilkadziesiąt zostało rannych. W Brukseli przebywa lub pracuje kilkunastu przedstawicieli „Solidarności”. Żaden z nich nie został poszkodowany i nie jest zagrożony.

ml

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…