Imieniny:
Flicyty, Kajetana, Pauli
Użytkowników on-line: 12

Szukaj na stronie

Najnowszy numerAmazon zwalania działaczy zwiazkowych!

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" protestuje w sprawie Mickaela Soullier ze Związku Zawodowego FEC-FO we Francji, pracującego w Amazon, który został zwolniony z pracy z powodu swojej działalności związkowej
 
- Takie praktyki są niedopuszczalne w Europie! - mówi Alfred Bujara, szef Sekcji Handlu - Domagamy się powrotu kolegi Soullier do jego miejsca pracy, a także domagamy się przestrzegania prawa przez Amazon. 
 
Bujara zwraca uwagę, że Mickael Soullier i inni związkowcy walczą o prawa pracownicze i związkowe w Amazonie i ciągle muszą walczyć o prawa człowieka. "Solidarność" solidaryzuje się z ich działaniami. Ten sam problem jest Polsce, gdzie Amazon stosuje wrogą politkę antyzwiązkową i unika prawdziwego dialogu społecznego. - W Polsce pracownicy są jedynie narzędziem do zwiększania zysku.
 
Tego typu antyzwiązkowe działania wzmacniają  przekonanie związkowców o konieczności "silniejszej współpracy miedzy związkami zawodowymi różnych krajów, aby walka o prawa pracownicze i związkowe była skuteczna". 
 
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…