Imieniny:
Ludomira, Makarego, Wiliany
Użytkowników on-line: 30

Szukaj na stronie

Najnowszy numerSprawdzam Polityka - 3,5 miliona odsłon w 18 dni

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Internetowa kampania „Sprawdzam Polityka” zamyka się liczbą 3 312 842 odsłon w ciągu 18 dni oraz pojawieniem się 466 602 nowych użytkowników. Ponad połowa z nich to mieszkańcy pięciu dużych miast. Tylko w ostatnich 3 dniach bezpośrednio przed głosowaniem strona zanotowała blisko milion odsłon.

NSZZ „Solidarność” zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przeprowadziła obywatelską kampanię społeczną opartą o stronę www.sprawdzampolityka.pl, gdzie zarejestrowane są najważniejsze dla pracowników głosowania w Sejmie i Senacie. Zarejestrowane na stronie głosowania dotyczą m.in. wieku emerytalnego, kodeksu pracy, obowiązku szkolnego 6-cio latków, ustawy o zgromadzeniach, czasu pracy osób niepełnosprawnych. Strona stworzona w 2012 roku obejmuje parlamentarzystów ze wszystkich opcji politycznych.

Kampania prowadzona była przede wszystkim w Internecie, ale dodatkowo wzmacniano ją akcjami ulotkowymi w całym kraju, banerami na budynkach oraz licznymi publikacjami w mediach lokalnych. Rozpoczęła się konferencją prasową przewodniczącego Związku Piotra Dudy 6 października w Katowicach, a oficjalnie zakończyła 23 października podczas Komisji Krajowej w Płocku.

Wynik akcji jest imponujący. W ciągu 18 dni stronę „Sprawdzam Polityka” odwiedziło blisko pół miliona nowych użytkowników, przebywając na stronie średnio przez 3 minuty. Dokonano blisko 3,5 miliona odsłon, co oznacza średnio ponad 180 tys. odsłon dziennie. Aż 50,9 proc. wszystkich wejść było z Warszawy (27,05 proc.), Krakowa (7,83 proc.), Wrocławia (5,92 proc.), Poznania (5,45 proc.) oraz Gdańska (4,67 proc.). Większość aktywności na stronie to urządzenia mobilne, co sugeruje, że korzystali ze strony głównie ludzie młodzi.

Celem kampanii było dotarcie do grupy niezdecydowanych, którą twórcy kampanii zgodnie z badaniami sondażowymi szacowali na ok. 1,5 mln ludzi. Cel został zrealizowany.
Po maratonie wyborczym ostatnich lat czekają nas 3 lata spokoju. Jednak strona funkcjonuje nadal. Zostanie zaktualizowana zgodnie z wynikiem wyborów i będą na niej nadal rejestrowane głosowania najważniejsze z punktu widzenia pracowników, związków zawodowych i społeczeństwa. Przy najbliższych wyborach kampania „Sprawdzam Polityka” będzie kontynuowana.

ml

fot. Marek Lewandowski

www.solidarnosc.org.pl

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…