Imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Użytkowników on-line: 19

Szukaj na stronie

Najnowszy numerPlatforma śmieciówkami zniszczyła pracownika

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Liczymy już dni i godziny do upadku skompromitowanego rządu Platformy i Stronnictwa. Platformy cwaniaków i Stronnictwa korupcji. Już tylko miesiąc. I aż miesiąc.

Na dowód jak katastrofalne były to rząd wystarczy przypomnieć trochę informacji. Według danych Międzynarodowej Organizacji Pracy już od kilku lat Polska znajduje na dole krajów Unii, dotyczącego godzinowych kosztów pracy. Najwyższe stawki otrzymywali pracownicy w Szwajcarii, Luksemburga, Belgii. Jak podał portal solidarnosc.org.pl wysokość kosztów pracy w Polsce należy do jednych z najniższych w Europie. Kto ponosi tego główny ciężar? Oczywiście pracownik. Płace są tak niskie, że nie pozwalają godnie przetrwać od pierwszego do pierwszego. W naszym kraju odnotowano koszty pracy na poziomie 8,3 USD. W porównaniu ze Szwajcarią to różnica prawie 50 USD. Z kolei z danych Eurostatu wynika, że w 2013 roku jednostkowe koszty pracy w Polsce wynosiły 7,6 EUR za godzinę, przy średniej unijnej wynoszącej 23,7 EUR.

To tylko cyferki. Jednak właśnie one opisują rzeczywisty obraz nędzy w Polsce. Co z tego, że setki wyższych urzędników zarabiają krocie i sztucznie zawyżają średnią krajową? Ludzie Platformy i Stronnictwa zachowują się jak pierwsi sekretarze z czasów komunistycznych. Pochowali się w wypasionych willach, za pięknymi żywopłotami i myślą, że jest dobrze. Do płotu jest dobrze. Za płotem jest katastrofa.

Dr Paweł Janowski
Przegląd Oświatowy

Cały artykuł w najnowszym numerze "TS" (40/2015)

fot. T. Gutry


Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…