O dobro wspólne musimy się troszczyć

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
W Nowym Duninowie 13 września odbyły się uroczystości 35-lecia NSZZ Solidarność. Honorowy patronat nad uroczystościami objął prezydent Andrzeja Duda.
 
Za 35 lat istnienia Solidarności dziękowali Bogu i ludziom parlamentarzyści, samorządowcy i związkowcy, którzy wraz z mieszkańcami Nowego Duninowa przybyli 13 września do tamtejszego kościoła. „Odczuwam głęboką wdzięczność wobec Solidarności za to, że wciąż czerpie z chrześcijańskiego dziedzictwa, z którego wyrosła” – mówił w kazaniu proboszcz ks. Adam Łach.

Kapłan nawiązał też do współczesnych wyzwań, stojących przez Solidarnością. „Dziś, wcale nie mniej niż za czasów komunizmu, potrzebna jest wasza obecność, potrzebna jest wasza walka o przywrócenie godności obywatelom naszej Ojczyzny, o prawa pracowników. Potrzebna jest nasza wspólna walka o prawdziwą wolność ducha bez krepującego nas kagańca politycznej poprawności, która każe kłamstwo nazywać prawdą, grzech cnotą, zabijanie nienarodzonych prawem człowieka, a w ostatnich dniach - ludzi, którzy nie godzą się na masowe samobójstwo europejskiej i chrześcijańskiej tożsamości poprzez przyjmowanie setek tysięcy, a może niebawem milionów obcych kulturowo i religijnie imigrantów, określiła mianem nazistów” – mówił.
 
Przedstawiciele honorowego komitetu przekazali na ręce dziekana dekanatu gostynińskiego ks. Ryszarda Kruszewskiego, proboszcza parafii Duninów ks. Adama Łacha oraz ks. Sebastiana Krupniewskiego obraz błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Na zakończenie uroczystej mszy świętej  senator RP Marek Martynowski odczytał list od    prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do organizatorów i uczestników uroczystych obchodów. 35-lecia powstania NSZZ ,Solidarność. ,, W imię przyszłości człowieka i ludzkości trzeba było wypowiedzieć to słowo ,,Solidarność”.  Dziś płynie ono szeroką falą poprzez świat, który rozumie, że nie możemy żyć wedle zasady ,, wszyscy przeciw wszystkim”, ale tylko wedle zasady: ,,wszyscy z wszystkimi”, ,,wszyscy dla wszystkich”.  Tymi dobitnymi słowami Św. Jana Pawła II  pragnę uczcić dzisiejsze obchody 35- lecia powstania NSZZ ,,Solidarność” u państwa w Nowym Duninowie”. – napisał prezydent. 

Cały artykuł w najnowszym numerze "TS" (40/2015)
Komentarze:
Aparatwala*.dynamic.gprs.plus.pl
Wtorek, 2015-09-29 11:40
obiecanki
Prezydent złożył wniosek o ustawie emerytalnej bez 40letniego stażu pracy ,a solidarnośc nic znów prubujecie oszukać robotników
Dodaj komentarz