Pracownicy DB Schenker boją się o pracę

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Związkowcy z Solidarności z DB Schenker Rail Polska domagają się od zarządu spółki rzetelnej informacji na temat przyszłości firmy. W stanowisku do pracodawcy podkreślili, że likwidacja oraz sprzedaż kolejnych podmiotów DB Schenker w regionie nasilają obawy załogi o miejsca pracy.  

- W ciągu ostatnich lat zarząd DB Schenker pozbył się m.in.  warsztatów  naprawczych w Pyskowicach i Dąbrowie Górniczej.  Z naszych informacji wynika, że planuje również likwidację bocznicy i warsztatu naprawczego w Sosnowcu-Jęzorze. Właściciel rozpoczął też procedurę sprzedaży Kopalni Piasku Szczakowa - informuje Leszek Piskała, przewodniczący Solidarności w DB Schenker Rail Polska. 

W ocenie związkowców wszystkie te działania poważnie kłócą się z zapewnieniami, które  niemiecki właściciel DB Schenker składał w 2009 roku, tuż po nabyciu trzech spółek z w naszym regionie: Przedsiębiorstw  Transportu Kolejowego i Gospodarki Kamieniem w Rybniku oraz w Zabrzu i PCC Rail Szczakowa. - Wtedy zapewniał, że te podmioty będą się rozwijać pod szyldem wielkiej firmy DB Schenker. Okazało się, że jest inaczej. Ich majątek jest systematycznie wyprzedawany. W efekcie tych działań w ciągu ostatnich 5 lat zatrudnienie w DB Schenker zmniejszyło się o ok. 50 proc. Pracodawca woli zlecać zadania firmom zewnętrznym, a zwalnia swoich pracowników. Ludzie odchodzą też sami, gdy dostają oferty pracy  za 2 tys. zł na rękę, w dodatku miejscowościach oddalonych nawet o 100 km od ich miejsc zamieszkania - mówi  Grzegorz Janowski z Solidarności z DB Schenker.

Więcej na: solidarnosckatowice.pl

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz