Rusza likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Rozpoczyna się proces likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa. - W ciągu najbliższych dwóch tygodni będę prezentował na posiedzeniu rządu koncepcję nowego podmiotu, który ma zastąpić likwidowany resort skarbu - powiedział w środę minister Dawid Jackiewicz.

Przygotowałem dwie koncepcje, zgodnie z uchwałą rządu. W ciągu najbliższych dwóch tygodni będę je prezentował na posiedzeniu rządu. Decyzja ostateczna należy do Komitetu Rozwoju i do Rady Ministrów. Obie koncepcje, czyli agencja bądź też holding, mają swoje plusy i minusy. Mam nadzieję, że zdecydujemy na posiedzeniu rządu, którą drogą mam podążać dalej


— mówił minister w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Rząd przyjął uchwałę o likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa pod koniec lipca i zgodnie z nią MSP będzie funkcjonowało do końca tego roku, a od stycznia 2017 r. jego obowiązki przejmie nowy podmiot.

Minister Skarbu Państwa został upoważniony przez rząd do prowadzania prac nad reformą zarządzania mieniem państwowym.

W nowym podmiocie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ministra skarbu, mają się znaleźć najważniejsze spółki Skarbu Państwa. Wśród nich Jackiewicz wymieniał m.in. KGHM, Grupę Azoty, PLL LOT, PZU. Jak mówił, znajdą się też tam być może grupy związane z sektorem energetycznym, co - jak podkreślał - będzie zależało od współpracy z ministrem energii. Głównym celem tego podmiotu ma być dbałość o wzrost wartości spółek Skarbu Państwa.

Program Pierwszy Polskiego Radia

fot. T. Gutry
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz