Boimy się, że stracimy pracę. W Polsce centralnej największy pesymizm

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wzrasta odsetek osób obawiających się stracić pracę. Prawie co trzeci pracownik (32 proc.) w regionie północnym (Pomorze oraz Warmia i Mazury) boi się, że straci pracę – wynika z sondażu przeprowadzonego w czerwcu i lipcu przez Regionalny Barometr Rynku Pracy Work Service, udostępnionego przez „Rzeczpospolitą”.

W ciągu kilku miesięcy (od początku roku) odczucia pracowników pogorszyły się. Odsetek obawiających się utraty pracy wzrósł o 9,5 pkt. proc. Największy, ponad dwukrotny wzrost pesymizmu odnotowano jednak w Polsce centralnej – o 15,6 pkt. proc., gdzie już 30,2 proc. zatrudnionych obawia się o swoją pracę.

Eksperci oceniają, że powodem jest między innymi spadek aktywności inwestycyjnej. A to inwestycje są gwarantem stałego wzrostu zatrudnienia. Produkcja przemysłowa też się nieco spowolniła (w lipcu spadała rok do roku o 3,4 proc.), a eksport także stracił dynamikę. Na szczęście większość ekspertów przewiduje, że w drugiej połowie tego roku sytuacja w gospodarce zmieni się na lepsze w porównaniu z pierwszym półroczem.

zola

fot. pixabay.com/CC0

www.solidarnosc.gda.pl


Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz