Zmarł Jan Bloch, oddany członek i działacz NSZZ "Solidarność"

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Był w "Solidarności" od początku, w 1980 roku zakładał Komisję Zakładową na PKP w Białogardzie. W stanie wojennym po pacyfikacji zakładu "Unitra Unitech" organizował pomoc dla rodzin osób aresztowanych i internowanych. Stale rozwoził ulotki, bibułę, materiały drukowane przez podziemnie struktury "Solidarności".  Po powtórnej legalizacji Zwiazku, ze zdwojoną siłą zajął się pracą związkową na kolei. Członek Międzyregionalnej Komisji Koordynacyjnej Pomorza Środkowego Koszalin-Słupsk, przewodniczący KZ w PKP Stacja Białogard, członek Sekcji Okręgowej Kolejarzy w Szczecinie. W 1989 członek KO w Białogardzie.
 
- Nie było manifestacji, protestu czy pikiety, żeby w niej nie uczestniczył. Żył Związkiem i jego sprawami - wspomina Danuta Czernielewska, była szefowa ZR Koszlińskiego Pobrzeże - Brał udział w kolejnych wartach przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki. Jeździł na rowerze, żeby brać udział w uroczystościach związkowch. Potrafił jechać z Białogardu na rowerze aż na Śląsk, żeby uczestniczyć w uroczystościach upamiętniajacych w kopalnii Wujek. Albo na uroczystości Lubelskiego Lipca. Ale w zeszłym roku był po udarze, więc w Lublinie odczytano list od niego. W tym roku nie dojedzie...
 
Wyróżniony odznaką Zasłużony dla Województwa Koszalińskiego oraz Orderem Męczeństwa i Zwycięstwa, odznaką Zasłużony dla Regionu Koszaliński Pobrzeże NSZZ „S” oraz Złotą Odznaką NSZZ „Solidarność”.
 
Miał 72 lata.
 
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższą sobotę 9 lipca o godz.15.00. w parafii pw. św. Jadwigi w Białogardzie, ul. Świdwińska 3.

Źródło: solidarnosc.org.pl
Foto: solidarnosc.org.pl
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz