Wicepremier Morawiecki popiera ograniczenie handlu w niedzielę

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Wicepremier i jednocześnie minister rozwoju Mateusz Morawiecki w pełni popiera projekt ustawy ograniczającej handel w niedzielę, pod którym zebrano ponad 518 tys. podpisów.

O sprawę ograniczenia handlu w niedziele dziennikarze pytali wicepremiera Morawieckiego w czasie XXVI Forum Ekonomicznego odbywającego się w Krynicy. – Jak najbardziej popieram, chciałbym zwrócić uwagę na to, że jesteśmy jednym z ostatnich krajów UE, w którym nie ma żadnego zakazu handlu w niedzielę – podkreślił.
 
Wicepremier zwrócił uwagę, że w państwach członkowskich Unii Europejskiej są kraje, gdzie handel w niedzielę jest całkowicie zakazany, a są i takie, w których wolna jest tylko jedna niedziela. W ocenie Mateusza Morawieckiego w Polsce w tej kwestii jest „wolna amerykanka”.
 
– Chcemy dołączyć do tych krajów, które uważają życie rodzinne za pewną wartość społeczną – mówił.
 
Zdaniem wicepremiera ustawa ograniczająca handel w niedziele zaproponowana przez NSZZ Solidarnośc nie odbije się negatywnie na polskiej gospodarce. 
 
500 plus dla pracowników
 
W piątek, 2 września br., Komitet Inicjatywy Ustawodawczej złożył u Marszalka Sejmu Marka Kuchcińskiego projekt ustawy ograniczającej handel w niedzielę.
– To nasze 500 plus dla pracowników, którzy oczekują przyjęcia tej ustawy po to, aby w niedzielę mogli odpocząć i spędzić czas z bliskimi – powiedział wówczas „Tygodnikowi Solidarność” Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność i jednocześnie pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.
 
Niewykluczone, że na początku października projektem ustawy zajmą się posłowie. Projekt ustawy o wolnych niedzielach zyskał poparcie wielu organizacji społecznych, w tym katolickich. Zaangażowali się w niego także, oprócz NSZZ Solidarność, przedstawiciele innych organizacji pracowniczych i pracodawców.
 
IK

Fot. Marek Mytnik - Bank Zachodni WBK / Wikipedia  [licencja: CC BY-SA 3.0]
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz