Narodowe czytanie "Quo vadis" z Parą Prezydencką

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
W najbliższą sobotę, 3 września br., Polacy przeczytają „Quo vadis”. Tego dnia odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Do udziału w akcji zachęca Para Prezydencka.
 
Narodowe Czytanie oficjalnie rozpocznie w Ogrodzie Saskim w Warszawie Para Prezydencka Rzeczpospolitej Polskiej. Potem kolejno na scenie zaprezentują się wybitni aktorzy, m.in. Ewa Dałkowska, Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Więdłocha, czy Paweł Domagała. 
 
O tym jakie dzieło w tym roku będzie prezentowane zadecydowali internauci. Powieść Sienkiewicza konkurowała z „Chłopami” Władysława. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.
 
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W ubiegłym roku czytana była „Lalka” Bolesława Prusa.
 
Na Narodowe Czytanie prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser – Dudą udadzą się w sobotę także do Lipkowa (woj. warmińsko-mazurskie. Spotkanie z Parą Prezydencką odbędzie się na placu przed kościołem pw. św. Rocha (ul. Jakubowicza 120). 
 
W krótkim spocie Para Prezydencka zachęca do wspólnego czytania wielkiego dzieła Henryka Sienkiewicza.

Film dostępny jest TUTAJ.
 
 
IK
 
Fot. Youtube.com
 
Komentarze:
Aparatryba*.20.175.200
Środa, 2016-08-31 20:48
adres
Lipków leży niedaleko Starych Babic ok. 10 km od Warszawy. powiat Zachodni, woj. mazowieckie. Lipków należał w przeszłości min. do teściów H. Sienkiewicza.
Dodaj komentarz