Prezydent dziękuje żołnierzom, którzy zabezpieczali ŚDM

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza przekazał podziękowania dla żołnierzy zaangażowanych w przygotowanie i przebieg Światowych Dni Młodzieży.

Składam na ręce Pana Ministra serdeczne gratulacje oraz podziękowania wszystkim żołnierzom Wojska Polskiego, których doświadczenie, zaangażowanie i umiejętności przyczyniły się do wielkiego sukcesu, jakim był udany przebieg Światowych Dni Młodzieży w Krakowie" – czytamy w prezydenckim liście, który opublikowano na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej.
Wojsko wspomogło organizatorów ŚDM w zakresie zabezpieczenia medycznego i sanitarnego, infrastruktury, logistyki, transportu, łączności oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Do realizacji tych zadań siły zbrojne wydzieliły ponad 5000 żołnierzy i około 800 jednostek sprzętu. Policję, Straż Graniczną i Biuro Ochrony Rządu wspierała dodatkowo Żandarmeria Wojskowa. Wojsko zabezpieczyło też transport papieża Franciszka i osób mu towarzyszących oraz najważniejszych osób w państwie przy pomocy 14 śmigłowców W-3 i Mi-8/Mi-17.

fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP


beta.telewizjarepublika.pl/

Tagi:

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz

Tagi: