Pobiegną szlakiem „Solidarności”

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Do 2 sierpnia zgłosiło się ponad 800 chętnych do udziału w XXII Maratonie Solidarności. Są wśród nich przybysze z różnych części świata.

Wśród amatorów biegania dominują mężczyźni – zarejestrowało się ich aż 686. Kobiety reprezentuje 131 uczestniczek.

Najliczniej rejestrują się oczywiście Polacy. Wśród chętnych do uczestnictwa w Maratonie było ich aż 696. Na drugim miejscu uplasowali się Niemcy, których było 25. Zgłosiło się też wielu uczestników z Ukrainy (13) i Wielkiej Brytanii (11). Osiem osób reprezentuje Szwecję, po sześciu biegaczy pochodzi z Kenii i Norwegii. Wśród uczestników jest też pięciu Holendrów. Po cztery osoby przyjadą z Australii, Hiszpanii i Litwy, po trzy z Białorusi, Czech, Francji i Rosji. Po dwóch uczestników zadeklarowało się jako reprezentanci Kanady, Chin, Danii, Anglii, Finlandii i Stanów Zjednoczonych. Pojedynczy uczestnicy pochodzą z Algierii, Austrii, Belgii, Estonii, Węgier, Irlandii, Włoch, Łotwy, Mołdawii, Szwajcarii i Słowacji.

Najliczniej reprezentowanym polskim miastem jest Gdańsk, z którego pochodzi aż 141 zarejestrowanych. Z Gdyni startują 73 osoby. Ze stolicy – Warszawy – przyjedzie 31 biegaczy. 17 uczestników pochodzi z Elbląga, 16 z Poznania, 14 z Krakowa. Sopot reprezentuje 11 osób. Tyle samo biegaczy przyjedzie z Wrocławia. Pobiegnie też 10 mieszkańców Rumi. Pierwszą dziesiątkę najliczniej reprezentowanych miast zamyka Łódź, z której startuje 9 osób.

Zgłaszać można się przez moduł na stronie internetowej Stowarzyszenia Maratonu „Solidarność”, które jest organizatorem imprezy. Tam też można znaleźć więcej informacji: www.maratongdansk.home.pl


Więcej na solidarnosc.org.pl
Foto: P.Glanert
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz