Imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Użytkowników on-line: 13

Szukaj na stronie

Najnowszy numerCBŚP rozbiło gang oszustów podatkowych. 41 osób usłyszało zarzuty

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło gang wyłudzający VAT na fikcyjnym handlu srebrem i złotem. Zarzuty usłyszało już 41 osób, a 7 z nich trafiło do aresztu.

Przestępcy, wykorzystując personalia młodych i bezrobotnych osób, założyli ponad 60 fikcyjnych firm zajmujących się handlem kruszcami. Oszuści wystawiali fałszywe faktury na granulat srebra i złota, a także na kilkukilogramowe złote figurki. Nieistniejące wyroby miały trafiać do krajów Unii Europejskiej. Według policji karuzela VAT-owska mogła działać co najmniej dwa lata.

CBŚP zatrzymało do tej pory 41 osób w wieku od 24 do 56 lat. Podejrzani usłyszeli zarzuty, m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i wyłudzania podatku VAT. Decyzją sądu siedmiu członków gangu trafiło do aresztu, a wobec pozostałych zastosowano poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i policyjny dozór.

Skarb Państwa stracił przez przestępców prawie 140 milionów złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również mienie należące do podejrzanych na poczet grożących im kar o wartości blisko 5 milionów złotych. Katowicki oddział CBŚP, działając razem z funkcjonariuszami Urzędu Ochrony Skarbowej, cały czas dokonują zatrzymań kolejnych członków gangu.

Źródło: telewizjarepublika.pl
Foto: T. Gutry

Tagi:

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz

Tagi:

Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…