Minister Błaszczak: Służby nie raportują zagrożenia terrorystycznego

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
W Wieliczce odbyła się odprawa komendantów służb podległych Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz funkcjonariuszów oddelegowanych z całego kraju do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży. Wziął w niej udział szef MSWiA Mariusz Błaszczak i zapewnił, że slużby gotowe są na zabezpieczenie spotkania młodych z papieżem. 

Służby nie raportują zagrożenia terrorystycznego w naszym kraju, ale na zasadzie prewencyjnej zdecydowaliśmy o tym, żeby czujność była wzmożona – mówił minister Błaszczak.
 
Szef resortu spraw wewnętrznych przypomniał, że premier Beata Szydło zadecydowała o wprowadzeniu pierwszego stopnia alarmowego Alfa, którego zadaniem jest – podkreślił minister – wzmożenie czujności służb.
Wśród szeregu działań podjętych przez rząd Polski dla zwiększenia bezpieczeństwa wymienił m.in. zmianę ustawy antyterrorystycznej: – Ustawa antyterrorystyczna, zmieniona ustawa o policji, jasny system dowodzenia w czasie ŚDM to są narzędzia, które zastosowaliśmy. Przywrócenie kontroli na granic.
 
Odnosząc się do pytania dotyczącego rejestracji anonimowych dotąd telefonów na karty wskazał, że jest to niezbędne do skutecznej walki o bezpieczeństwo obywateli.

Ci, którzy mówią inaczej, albo są nieświadomi tego, co mówią, albo reprezentują tych, którym na bezpieczeństwie Polski i Polaków nie zależy. Też są tacy. Kiedy słucham wypowiedzi tych lekkoduchów, tych ludzi, którzy tak lekko traktują sprawy bezpieczeństwa, mam wrażenie, że poprawność polityczna zatryumfowała i bezpieczeństwo dla nich nie ma żadnego znaczenia. Przecież wszyscy doskonale widzimy, co się dzieje chociażby u naszych zachodnich sąsiadów. W ciągu 72 godzin trzy zamachy – podkreślił.
 
Minister Błaszczak poinformował, że zastępca komendanta głównego Straży Granicznej meldował, iż od 4 lipca zostało zatrzymanych 200 osób i przeprowadzono ponad 300 tys. kontroli. To wszystko są działania, które służą bezpieczeństwu.

IK

Fot.  Tomasz Gutry
 
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz