Imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Użytkowników on-line: 21

Szukaj na stronie

Najnowszy numerIPN ponownie rozpatrzy sprawę Jedwabnego?

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Jarosław Szarek zaapelował, aby nie "nie redukować działań IPN do jednego tematu". – Na tym polega praca historyka – pojawiają się nowi świadkowie i problemy, które wymagają rozpatrzenia sprawy od nowa – przyznał. Dodał, że jeśli "pojawią się nowe fakty" w tej sprawie, wznowienie śledztwa będzie "obowiązkiem" Instytutu.

Nowy prezes Instytutu Pamięci Narodowej zapowiedział, że jego celem jest "przywrócenie misji Instytutu". – Przed nami wiele innych nowych wyzwań badawczych – zakończył.

Jarosław Szarek nowym prezesem IPN

Wczoraj Sejm powołał dr. Jarosława Szarka na nowego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Zastąpi on na tym stanowisku dr. Łukasza Kamińskiego. Za kandydaturą dr. Szarka głosowało 256 posłów, przeciw było 166, a wstrzymało się 13.

Dr Jarosław Szarek jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie jest pracownikiem IPN w Krakowie, gdzie zajmuje się edukacją. Po wprowadzeniu stanu wojennego zaangażował się w działalność opozycyjną, podczas której m.in. kolportował i drukował podziemną prasę. Jest autorem wielu publikacji i książek poświęconych najnowszej historii Polski.

Źródło: telewizjarepublika.pl
Foto: T.Gutry
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…