"Solidarność" i CNV mają wspólne opinie na temat przyszłości Europy

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Dzisiaj w Gdańsku Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "S" i jego zastępca Tadeusz Majchrowicz spotkali się z przedstawicielami Holenderskiego Związku Zawodowego CNV (Narodowa Federacja Chrześcijańskich Związków Zawodowych). W siedzibie Komisji Krajowej omówiono działania EKZZ w obliczu takich problemów jak Brexit, uchodźcy oraz sytuacja w Turcji.

Maurice Limmen, przewodniczący CNV podkreślił, że działania EKZZ wobec instytucji europejskich mogą być skuteczne tylko jeśli uda nam się wyselekcjonować najważniejsze priorytety i na nich skoncentrować nasze przesłanie. - Podejście EKZZ do sprawy Brexitu i uchodźców musi być pragmatyczne, zrównoważone i musi brać pod uwagę opinię pracowników w poszczególnych państwach Unii Europejskiej - mówił Piotr Duda

Rozmowy dotyczyły także dyrektywy na temat delegowania pracowników. Przedstawiciele "Solidarności" podkreślili jak ważna jest zasada równego wynagradzania pracowników za tą samą pracę w tym samym miejscu i jednocześnie zdeklarowali, że nie przyłączą się do stanowiska rządu, który chce to zablokować.

Źródło: solidarnosc.org.pl
Foto: P.Machnica
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz