MON zaprosi powstańców warszawskich do rozmów ws. Apelu Poległych

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
– Wszyscy, bez dzielenia i dokonywania prób podziału, także w grupie kombatantów, przedyskutujemy sprawę dotyczącą przeprowadzenia obchodów rocznicy powstania warszawskiego – powiedział rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej, Bartłomiej Misiewicz.

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz podjął decyzję, że w każdym apelu pamięci, w którym będzie brać udział wojsko, będzie odczytywane wspomnienie ofiar tragedii smoleńskiej. Oznacza to, że miałyby być także wymienione podczas sierpniowych uroczystości związanych z rocznicą Powstania Warszawskiego.

Rezygnacja z asysty wojskowej

Rada Muzeum Powstania Warszawskiego podjęła uchwałę, aby tegoroczny apel poległych w rocznicę wybuchu Powstania odprawiony został w niezmienionej formie. Stołeczny ratusz w liście do ministra Macierewicza poinformował dziś o rezygnacji z asysty wojskowej w rocznicę powstania, co oznacza jednocześnie rezygnację ze wspomnienia ofiar tragedii smoleńskiej.

MON chce rozmawiać

– Wszyscy, bez dzielenia i dokonywania prób podziału, także w grupie kombatantów, przedyskutujemy sprawę dotyczącą przeprowadzenia obchodów rocznicy powstania warszawskiego – powiedział dziś, podczas briefingu prasowego w Sejmie, rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej. Bartłomiej Misiewicz dodał, że rozmowy te będą dotyczyć zarówno uroczystości z udziałem wojska, jak i treści apelu pamięci.

W spotkaniu, jako współgospodarz, mają uczestniczyć także przedstawiciele Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.


Źródło: telwizjarepublika.pl
Foto: flickr.com/Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji/CC BY-ND 2.0
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz