"Allahu Akbar!". Zhakowano stronę Światowych Dni Młodzieży

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
"Pozdrawiamy naszych braci z okazji święta Id Al-Fitr! Allahu akbar! Przyszedł czas na odpłatę. Nasi wrogowie zebrali się w jednym miejscu. Szczyt NATO razem z Warszawą spłoną w Świętym Ogniu!" – taka treść pojawiła się wczoraj na stronie sdm.lublin.pl, o czym informuje dziennikwschodni.pl. Sprawą już zajęły się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i policja.

Doniesienia o zhakowaniu strony w rozmowie z dziennikiem potwierdził ks. Adam Bab, koordynator diecezjalny ŚDM. – Trudno powiedzieć czy ktoś kto to zrobił, ma arabskie korzenie. Równie dobrze ktoś może się pod kogoś podszywać. Sprawę zgłosiliśmy policji i ABW – poinformował duchowny.

Dziennikarze postanowili zwrócić się do dr. Wojciecha Szewko. Eksperta ds. Bliskiego Wschodu poproszono o analizę screenów ze strony sdm.lublin.pl.  – Konsultowałem napis z trzema native speakerami. To brzmi jakby pisało to 5-letnie dziecko. Zna trochę język arabski, ale popełnia błędy. Na pewno autorem nie jest Arab ze Wschodu. Raczej ktoś mieszkający w zachodniej Europie – np. w Niemczech czy Francji – stwierdził Szewko. Jak dodał, osoby, z którymi konsultował ten napis, powiedziały również, że wygląda to na poważną groźbę. – Nie jest to tekst przygotowany ze słownikiem z ręku czy za pomocą internetowego translatora – wskazał.

Źródło: Telewizja Republika
Foto: Telewizja Republika
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz