Na Stadionie Narodowym powstaje wystawa smoleńska. Inicjatorem MON

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowuje wystawę smoleńską na PGE Narodowym, gdzie jutro rozpocznie się szczyt NATO – donosi Radio ZET.

Według rozgłośni, ekspozycja poświęcona ofiarom tragedii z 10 kwietnia 2010 r. jest w tej chwili ustawiana na Stadionie Narodowym, w strefie niedostępnej dla dziennikarzy. Radio ZET informuje, że wystawa nie została uzgodniona z kwaterą główną NATO, a Sojusz zabiega, by ją usunięto.

Jutro na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpocznie się szczyt NATO. Jeszcze dziś z sekretarzem generalnym Sojuszu Północnoatlantyckiego, Jensem Stoltenbergiem, spotka się prezydent Andrzej Duda. Jak poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek, w piątek do stolicy Polski przyleci ponad 2 tys. delegacji, w tym prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama i sekretarz Stanu USA John Kerry. Dwudniowy szczyt NATO zakończy się w sobotę. W ocenie MON, spotkanie członków Paktu jest wydarzeniem bezprecedensowym, o randze najwyższej spośród dotychczas organizowanych w Polsce rozmów na szczeblu międzynarodowym.

Źródło: Telewizja Republika
Foto: T.Gutry
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz