Imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Użytkowników on-line: 21

Szukaj na stronie

Najnowszy numerSkąd PiS weźmie pieniądze na reformy? Wojciech Biedroń: Wystarczy nie kraść

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Przez ostatnie 8 lat tak uszczelniano system podatkowy, że kilkaset miliardów złotych wypłynęło ze Skarbu Państwa – powiedział w "Wolnych Głosach" Wojciech Biedroń, komentując okres rządów koalicji PO-PSL. Dziennikarz był pytany, jak rząd Beaty Szydło sfinansuje zapowiadane reformy.

– Są kwestie fiskalne, o których mówi rząd, m.in. podatek bankowy i podatek handlowy. Budżet jest szyty z tego, co zostało po Platformie Obywatelskiej – oświadczył gość TV Republika. – Program "Rodzina 500+" działa i pamiętamy, że będzie to duży zastrzyk gotówki, który poprawi kwestie konsumpcyjne. Co będzie dalej? Zobaczymy. Jest jeszcze plan Morawieckiego. Miejmy nadzieję, że środki się znajdą – mówił Wojciech Biedroń.

Pytany o komisję śledczą ws. Amber Gold, którą wkrótce powoła Sejm, dziennikarz wPolityce.pl powiedział, że cała sprawa na pewno była powiązana z politykami. – Polak musi mieć pewność, że ta kwestia została rozwiązana. Ta gigantyczna afera aż prosi się o wyjaśnienie. Jakieś powiązania między instytucjami państwa a Marcinem P. na pewno były – przekonywał.

Piotr Górski, publicysta kwartalnika "Res Publica Nova", zastanawiał się, czy komisja śledcza ws. Amber Gold osiągnie zamierzony cel i przekona obywateli. – Raczej można się spodziewać, że będzie podobnie jak z komisją ds. afery Rywina, która wzbudziła ogromne emocje, ale nie wywołała jednomyślności w społeczeństwie – ocenił gość TV Republika. – Po to jest komisja, żeby o pewnych sprawach mówić głośno, również w blasku fleszy – zaznaczył Wojciech Biedroń.

Źródło; Telewizja Republika
Foto: Telewizja Republika

Tagi:

PiS
Komentarze:
Aparatpolak*.neoplus.adsl.tpnet.pl
Środa, 2016-07-06 22:15
Bzdury.
Prawdziwa afera, to SKOKi i spółka Srebrna, oraz cegielki na Stocznie
Dodaj komentarz

Tagi:

PiS
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…