Imieniny:
Beaty, Juliana, Wincentego
Użytkowników on-line: 8

Szukaj na stronie

Najnowszy numerPaństwo mogło stracić 2 mln zł na fikcyjnym eksporcie numizmatów do Niemiec

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Skarb Państwa mógł stracić ponad 2 mln zł na fikcyjnym eksporcie do Niemiec cennych numizmatów. Biznesmena podejrzanego o udział w tym procederze zatrzymali funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Delegatura CBA w Katowicach, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości w zakresie wyłudzania podatku VAT przez podmioty zajmujące się obrotem numizmatami na terenie Unii Europejskiej. Agenci zatrzymali biznesmena z terenu województwa śląskiego prowadzącego działalność w zakresie obrotu numizmatami. Ustalenia śledczych wskazują, że w wyniku przestępczego procederu fikcyjnej sprzedaży za granicę cennych numizmatów i stosowaniu przy tym zerowej stawki VAT, Skarb Państwa mógł stracić ponad 2 mln zł.

Funkcjonariusze CBA na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli mienie o szacunkowej wartości ok. 180 tys. zł. Prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty karno-skarbowe oraz tzw. prania brudnych pieniędzy. Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego. Zarzuty dotyczące prania brudnych pieniędzy usłyszała jeszcze jedna osoba.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA informuje, że śledztwo w tej sprawie jest rozwojowe i nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Źródło: Telewizja Republika
Foto: T.Gutry

Tagi:

cba , niemcy , vat
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz

Tagi:

cba , niemcy , vat
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…