Oskar Pistorius trafi na sześć lat do więzienia. Zapadł kolejny wyrok

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Dziś zapadł kolejny wyrok w sprawie słynnego niepełnosprawnego lekkoatlety Oskara Pistoriusa. Sąd skazał go na sześć lat pozbawienia wolności za morderstwo swojej partnerki Reevy Steenkamp.

W 2014 roku lekkoatleta został skazany na pięć lat pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci Reevy Steenkamp.

W grudniu 2015 roku sąd zmienił klasyfikację czynu na morderstwo. Oskarżony do tej pory przebywał w areszcie domowym w posiadłości swojego wuja. Był objęty nadzorem elektronicznym, odebrano mu też paszport. Po ogłoszeniu wyroku trafi do więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 lutego 2013 roku. W niejasnych okolicznościach pięciokrotny mistrz paraolimpijski zastrzelił pracującą jako modelkę partnerkę. Steenkamp zginęła zamknięta w toalecie, a Pistorius oddał cztery strzały przez drzwi. Proces najbardziej znanego niepełnosprawnego sportowca rozpoczął się 3 marca i trwał ponad siedem miesięcy.

Pistorius to pierwszy w historii lekkoatleta, który po amputacji kończyn wystąpił w igrzyskach olimpijskich; wystartował w Londynie w 2012 roku. Stracił obie nogi w wieku 11 miesięcy w wyniku wrodzonej wady. 15 lipca 2007 roku, w mityngu IAAF w Sheffield, startując na specjalnych protezach, rywalizował jako pierwszy niepełnosprawny sportowiec razem ze sprawnymi lekkoatletami.

Źródło: Telewizja Republika
Foto: FLICKR/LWP KOMMUNIKÁCIÓ/CC BY 2.0

Tagi:

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz

Tagi: