Imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Użytkowników on-line: 14

Szukaj na stronie

Najnowszy numerMacierewicz: Nawet Trybuna Ludu by się nie powstydziła takiego zespołu absurdów

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

– Nawet „Trybuna Ludu" by się nie powstydziła takiego zespołu absurdów – mówił Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej, wskazując na szereg kłamliwych informacji podawanych przez posłów opozycji w czasie debaty porzedzającej głosowanie nad wotum nieufności wobec niego.

Szef resortu obrony biorąc udział w debacie zwrócił uwagę, że dla dobrego wizerunku w mediach i budowania fałszywego obrazu wśród opinii publicznej posłowie Platformy Obywatelskiej są w stanie jawnie kłamać. Jako przykład podał kwestię wysłania polskich żołnierzy na Bliski Wschód.

Oto rok temu ówczesny szef dyplomacji polskiej, dzisiaj poseł Schetyna, zobowiązał się wobec naszych amerykańskich sojuszników, że Polska wyśle kontyngent wojskowy na Bliski Wschód, że Polska wyśle samoloty F-16 na Bliski Wschód. I nie dotrzymał tego zobowiązania. Przywołałem możliwość wysłania naszych żołnierzy w bardzo ograniczonej liczbie i wyłącznie na misję patrolową, na misję szkoleniową – mówił szef MON.

Przypomniał, że poseł Schetyna, jako przedstawiciel PO uczestniczył w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, podobnie jak inni przedstawiciele klubów parlamentarnych.

Podobnie, jak był pan poseł Petru. Podobnie, jak przedstawiciel Polskiego Stronnictwa Ludowego, podobnie jak byli przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. I macie teraz czelność twierdzić, że decyzje jakie podjął Prezydent RP były poza waszymi plecami. Macie czelność kłamać Wysokiej Izbie, że nic o tym nie wiedzieliście – wskazywał minister Macierewicz.

Kończąc swoje krótkie wystąpienia dodał: wydawało mi się, Wysoka Izbo, że jest miara kłamstwa, miara fałszu i miara tchórzostwa.

Nie ma tej miary, bo Platforma Obywatelska przekroczyła nawet doświadczenia PZPR – zaznaczył.

Izabela Kozłowska

Fot. Screen sejm.gov.pl

Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…