Imieniny:
Adrianny, Kazimierza, Wacława
Użytkowników on-line: 7

Szukaj na stronie

Najnowszy numerAutosan podpisał kontrakt z MPK Kraków

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
15 autobusów niskopodłogowych midi za blisko 15 mln zł dostarczy Autosan do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie. To pierwszy kontrakt podpisany przez fabrykę po przejęciu jej przez konsorcjum firm z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Autosan zobowiąząl się zrealizować podpisaną dziś umowę w ciągu 6 miesięcy.
 
Zakupu upadłej spółki dokonały w marcu br. dwie firmy skupione wokół PGZ – PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola. W czasie przejęcia spółki od syndyka nie prowadziła ona produkcji. Prezes Autosanu Marek Opowicz podkreślił, że podpisanie kontraktu z MPK w Krakowie jest przełomowym momentem. Zaznaczył, że jest to nowe otwarcie dla jego firmy,  które pokazuje potencjalnym klientom, że Autosan istnieje, rozwija się i jest w stanie konkurować z innymi przedsiębiorstwami i realizować wysoko postawione warunki przetargowe.
 
Umowa z Krakowem jest pierwszym krokiem do wyprowadzania upadłej fabryki z kryzysu. W przyszłości sanocki Autosan weźmie udział w przetargach ogłaszanych na terenie całej Polski.

Prezes Opowicz zakłada, że fabryka w przyszłym roku wypuści na rynek 120-130 autobusów. Jest to minimum, aby działalność była opłacalna. 
 
W ofercie Autosanu znajduje się sześć modeli autobusów wyposażonych w silniki spełniające najwyższą europejską normę Euro 6. Wśród nich są trzy modele autobusów międzymiastowych oraz trzy nadające się do obsługi komunikacji miejskiej.
 
Autosan jest jedną z najstarszych fabryk w Polsce. Jej istnienia sięga 1832 roku. Oprócz autobusów zakład produkował dla wojska m.in. szczelne kabiny elektromagnetyczne. Od 2001 roku projektował i produkował elementy pojazdów szynowych, zwłaszcza nadwozia szynobusów i tramwajów; współpracował m.in. z bydgoską PESĄ, spółką NEWAG z Nowego Sącza oraz z Poznańskimi Zakładami Naprawczymi Taboru Kolejowego.
 
 
 
IK

Fot. Wikimedia Commons
 
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…