Od dziś cyberbezpieczniejsi. Ruszył CERT Narodowy

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Jak najszybsza wymiana informacji o zagrożeniach między państwowymi i prywatnymi instytucjami, koordynacja działań państwa w obszarze bezpieczeństwa w sieci to zasadnicze cele stawiane przed nową instytucją CERT Narodowy, która dziś została powołana. Dzięki niej w Polce ma zwiększyć się cyberbezpieczeństwo.

CERT Narodowy będzie działał 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Będą w nim dyżurować specjaliści z najważniejszych sektorów gospodarki tj. telekomunikacja, bankowość i energetyka. Wszystko po to, aby poprawić komunikację pomiędzy instytucjami i stworzyć jak najlepsze warunki do współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa. Oprócz części operacyjnej w CERT Narodowy znajdzie się również sekcja badawczo-rozwojowe, szkoleniowa i część analityczna. 

Nowa instytucja powstanie na bazie działającego w ramach Narodowej Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) zespołu CERT Polska i będzie częścią Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCC). CERT Narodowy będzie współpracował z zespołami CERT istniejącymi m.in. w Ministerstwie Obrony Narodowej, czy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 
 
IK

Fot. pixabay.com
 
Komentarze:
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz