Imieniny:
Ludomira, Makarego, Wiliany
Użytkowników on-line: 23

Szukaj na stronie

Najnowszy numerPrzewodniczący KE do Brytyjczyków: Jestem zaskoczony, że jeszcze tu jesteście!

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
We wtorek, 28 czerwca odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Parlamentu Europejskiego.
Europosłowie w drodze głosowania przyjęli rezolucję, która wzywa rząd Wielkiej Brytanii do jak najszybszego wdrożenia proceury wyjścia z UE. 
- Jestem naprawdę zaskoczony, że jeszcze tu jesteście! Chcieliście wyjścia, a dalej tu siedzicie - w tak ostrych słowach zwrócił się do Brytyjczyków przewodniczący KE, Jean-Claude Juncker
 
– Rola Unii Europejskiej jest nie do przecenienia, ale wola większości narodu Wielkiej Brytanii musi zostać zaakceptowana – podkreślił przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz w swoim przemówieniu. 
Shulz mówił także o ogromnym udziale brytyjskich urzędników i polityków w budowaniu UE. Podziękował także byłemu brytyjskiemu komisarzowi UE Jonathanowi Hillowi. 
 
Główną rolę w posiedzeniu odegrał jednak spór między przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem, a Nigelem Faragem, liderem Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa. 
- Jestem naprawdę zaskoczony, że jeszcze tu jesteście! Chcieliście wyjścia, a dalej tu siedzicie - stwierdził Juncker, zapowiadając zawieszenie jakichkolwiek rozmów między KE a stroną brytyjską, aż do czasu opuszczenia Unii przez Wielką Brytanię. Z jego strony padły także oskarżenia o nacjonalizm i narodowy szowinizm. 
 
W imieniu Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów wypowiedź Junckera skomentował prof. Ryszard Legutko.
-  Stała się rzecz niebezpieczna dla nas, dla Unii Europejskiej. Jedna z najgorszych rzeczy jakie się przytrafiły w historii europejskiej integracji. Tymczasem, co się dzieje? Państwo odtwarzacie ten sam spektakl, który był regularnie tutaj odtwarzany. Te same słowa, te same wykrzywione twarze, te same obelgi tylko może w większym nasileniu - stwierdził
- To że, państwo odtwarzacie tą starą pieśń, że winni są nacjonaliści, że winni są szowiniści, że winni są narodowi egoiści to znaczy, że państwo w ogóle nie przyjmujecie pewnego świadectwa rzeczywistości. Cokolwiek by się stało państwo powtarzacie cały czas to samo. Ja bym chciał wiedzieć co będzie dalej, bo rzeczy wyglądają bardzo niebezpiecznie - dodał. 
 
Przewodniczący RE Donald Tusk nie pojawił się na posiedzeniu, mimo że został na nie zaproszony. 
 
Na jutro zapowiadana jest nieformalna narada 27 przywódców krajów UE, z wyłączeniem przedstawiciela Zjednoczonego Królestwa. 

fot. screen SkyNews

Tagi:

Komentarze:
AparatEdek z krainy kredek.*.play-internet.pl
Środa, 2016-06-29 10:00
Mała Brytania.
Zrobi się jak w tytule, Mała Brytania. Jeśli Szkocja i Walia ogłoszą niepodległość a Irlandia Północna poprosi o włączenie do Irlandii to może się okazać że sama ,,Wielka Brytania" padnie z głodu. Życzę im opamiętania, chodź obawiam się że już za późno.
Dodaj komentarz

Tagi:

Komentarz tygodnia

Nasz Youtube

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Wydanie specjalne
Polska nszz solidarność polityka praca regiony więcej…